ul. J. Słowackiego 20/802
+48 786 802 800
kontakt@kancelariawrobel.com

Spadek i dziedziczenie

Prawo spadkowe, to jedna z naszych
wiodących specjalizacji.

UZYSKAJ POMOC SPECJALISTY

Kancelaria zapewnia pomoc doświadczonego radcy prawnego w zakresie prawa spadkowego. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem i reprezentacją, prowadząc nawet najbardziej skomplikowane postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, czy dział spadku. Udzielamy porad prawnych w zakresie dziedziczenia i sporządzania testamentów oraz zajmujemy się sprawami o zachowek, wydziedziczenie i uznanie niegodnym dziedziczenia.

Jeśli poszukują państwo sprawdzonego prawnika, fachowca w dziedzinie prawa spadkowego z Rzeszowa, Strzyżowa lub  na terenie Podkarpacia zachęcamy do kontaktu.

Postępowanie spadkowe

Przyjęcie lub odrzucenie spadku

Półroczny termin o kolosalnym znaczeniu i licznych możliwych komplikacjach.

Stwierdzenie nabycia spadku

Postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, to często jedyna droga do usankcjonowania dziedziczenia.

Spis inwentarza

Dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza od niedawna jest zasadą. Jednak takie dziedziczenie wymagać może dokonania spisu zgodnie z przepisami.

Uznanie niegodnym dziedziczenia

Za niegodnego dziedziczenia może być uznany przez sąd spadkobierca zarówno ustawowy, jak i testamentowy.

Dział spadku

Często po jednym spadkobiercy dziedziczy kilka osób. Dział spadku polega na ustaleniu wielkości sched spadkobierców i podzieleniu między nich majątku spadkowego w gotówce lub naturze.

Zachowek i wydziedziczenie

Uprawniony do zachowku może żądać zapłaty sumy pieniężnej od osób, które uzyskały część spadku. Wydziedziczenie pozbawia prawa do zachowku.

Prawo spadkowe nierozerwalnie łączy się z innymi dziedzinami i kwestie takie jak zniesienie współwłasności, czy wydzielenie lokali są indyferentną częścią rozporządzania masą spadkową. Poznaj nas także od tej strony:

Z NAMI NICZEGO NIE PRZEOCZYSZ.

Sukcesja przedsiębiorstwa

Dziedziczenie przedsiębiorstwa, to często bardzo skomplikowany proces, obwarowany licznymi regulacjami podatkowymi i cywilnym. Zwłaszcza w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, otwarcie spadku wiąże się z wieloma trudnościami natury praktycznej.

Proces utrzymania dobrze prosperującej działalności nie ogranicza się do dopełnienia odpowiednich formalności, ale także istotne jest właściwe poinformowanie kontrahentów, iż proces ten jest prowadzony profesjonalnie, a relacje biznesowe zostaną utrzymane na niezmiennie wysokim poziomie.

Testament

Kancelaria zapewnia profesjonalne wsparcie w sporządzaniu testamentów, w szczególności prawidłowości rozporządzeń w nim zawartych jak powołanie do spadku, zapis, czy wydziedziczenie. Opiniujemy również sporządzone testamenty pod kątem ich ważności i znaczenia w procesie nabycia spadku.

Projektowanie

Zgodne z prawem sporządzenie testamentu decyduje o jego ważności. Doświadczony prawnik gwarantuje, że nic co istotne nie zostanie pominięte, a wola testatora wyrażana najbardziej precyzyjnie.

Analiza

Ważność testamentu zależy od wielu czynników, których uwzględnienie jest niezbędne do oceny znaczenia oświadczeń w nim zawartych i wypełnienia prawdziwej woli testatora.

Realizacja

Każdy testament, aby osiągnął skutek musi zostać potwierdzony poświadczeniem dziedziczenia lub postępowaniem sądowym zakończonym prawomocnym postanowieniem spadkowym.

Z NAMI NICZEGO NIE PRZEOCZYSZ.

Prawo podatkowe

Zeznanie podatkowe

Każdy spadkobierca zobowiązany jest do złożenia deklaracji podatkowej, a w wielu przypadkach także do odprowadzenia podatku.

Zwolnienia i ulgi

Właściwe ustalenie prawa do zwolnienia lub ulgi nie tylko pozwala uniknąć zapłaty podatku, ale też problemów w przypadku kontroli.

Inne podatki

Opodatkowanie czynności dotyczących spadku to nie tylko podatek od spadków i darowizn, ale też m.in. PIT i VAT.

W każdej sprawie spadkowej warto powierzyć swoją sprawę
profesjonaliście.

Kancelaria zapewnia pomoc doświadczonego radcy prawnego w zakresie prawa spadkowego. Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem i reprezentacją, prowadząc nawet najbardziej skomplikowane postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, czy dział spadku. Udzielamy porad prawnych w zakresie dziedziczenia i sporządzania testamentów oraz zajmujemy się sprawami o zachowek, wydziedziczenie i uznanie niegodnym dziedziczenia. Często takie sprawy wydają się proste, jednak w ich toku pojawiają się problemy, którym można było zapobiec.

Formularz kontaktowy

  Radca Prawny
  Szymon Wróbel

  Kancelaria w Rzeszowie

  ul. J. Słowackiego 24/17A

  TELEFON

  +48 786 802 800

  email

  kontakt@kancelariawrobel.com

  Zostaw numer - oddzwonimy


  Przed wysłaniem wiadomości zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności.