ul. J. Słowackiego 20/802
+48 786 802 800
kontakt@kancelariawrobel.com

Nieruchomości i inwestycje

umowa deweloperska radca

Nieruchomości i inwestycje prywatne

Umowy rezerwacyjne i deweloperskie

Kancelaria oferuje pomoc w analizie umów rezerwacyjnych i deweloperskich pod kątem ryzyka dla kupującego.

Postępowania administracyjne

Inwestorom indywidualnym zapewniamy wsparcie w procesie organizowania inwestycji. pozyskiwania zaświadczeń i zezwoleń.

Zniesienie współwłasności

Udzielamy pomocy w sprawach zniesienia współwłasności powstałej np. po rozwodzie lub w wyniku spadku.

Księgi wieczyste i audyt

Przeprowadzamy dokładny prawny audyt nieruchomości i możliwych ryzyk związanych z zakupem lub wynajęciem.

Nabycie nieruchomości - umowy sprzedaży, rezerwacyjne i deweloperskie

Umowy rezerwacyjne

Pomagamy uchronić się przed zawarciem niekorzystnej i często bardzo kosztownej umowy prowadzącej do utraty zaliczki.

Umowy deweloperskie

Analizujemy projekty umów deweloperskich pod kątem przestrzegania praw nabywców, podpowiadamy na które postanowienia zwrócić uwagę.

Audyt nieruchomości

Przed zakupem lub najmem nieruchomości na rynku wtórnym warto zlecić nam szczegółową analizę jej stanu prawnego i postanowień projektu umowy.

Umowy sprzedaży

Sprzedaż nieruchomości to nie tylko akt notarialny, ale również właściwe zabezpieczenie interesów stron, uzgodnienie zabezpieczenia zapłaty i stanu nieruchomości. Wreszcie to analiza ryzyk związanych z zakupem.

Organizacja procesu zbycia nieruchomosci

Sprzedaż nieruchomości niezależnie czy dokonywana samodzielnie, czy przez pośrednika wymaga sporego nakładu pracy i rozeznania w realizach prawnych i rynkowych.

Księgi wieczyste

Księgi wieczyste prowadzone są dla każdej nieruchomości i niemal każda czynności, która ich dotyczy musi zostać uwidoczniona w księgach. To także ważne źródło wiedzy o stanie prawnym nieruchomości - o jej właścicielach i obciążeniach - np. hipotekach.

Usługi z zakresu sporów cywilnych, dziedziczenia i spadków, a także pozostałą ofertę znajdziesz na stronie:

Najem domu lub mieszkania

Kancelaria zapewnia profesjonalne wsparcie w negocjacjach kontraktów, w tym w trudnych i nietypowych umowach najmu. Świadczymy pomoc w ich analizie i opiniowaniu, wskazując na postanowienia wymagające zmiany i pomagając uniknąć zawarcia umowy, która skutkować będzie stresem, stratą czasu i pieniędzy. W każdym przypadku kierujemy się troską o należytą ochronę interesu naszych Klientów, a dzięki naszemu doświadczeniu skutecznie zapobiegamy przyszłym problemom związanym z wykonaniem umów.

Projektowanie

Właściwe sporządzenie umowy skutecznie zabezpiecza interesy obu stron. Doświadczony prawnik gwarantuje, że nic co istotne nie zostanie pominięte.

Analiza

Gdy druga strona przedkłada przygotowaną przez siebie umowę, warto powierzyć jej analizę profesjonaliście, bo prawdopodobnie druga strona już korzysta z jego usług.

Windykacja

Jeśli nie dojdzie do wykonania umowy – w całości lub w części – warto powierzyć nam proces przymusowej egzekucji roszczeń. Z doświadczenia wiemy, że jest to o znacznie skuteczniejsze.

WYGRALIŚMY JUŻ SETKI SPRAW

Własność i współwłasność

Zarządzanie

Współwłasność to nie tylko stan przejściowy. Małe wspólnoty mieszkaniowe oraz współwłaściciele dużych nieruchomości mogą zarządzać nią wspólnie dzięki umowom o korzystanie i uregulowaniu kwestii związanych z ponoszeniem kosztów utrzymania części wspólnych. Przygotujemy umowę, regulamin lub i uchwały współwłaścicieli.

Ochrona

Każdemu właścicielowi przysługuje prawo do ochrony własnej nieruchomości, w tym przed działaniami osób nieupoważnionych i bezprawnym korzystaniem z nieruchomości. Podpowiemy jakie przysługują Państwu uprawnienia i jak je skutecznie egzekwować wykorzystując najlepsze możliwe środki.

Reprezentacja

Reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach związanych z zarządzaniem nieruchomością, dochodzeniem roszczeń, czy ochroną własności i posiadania. Pomagamy przeprowadzić zniesienie współwłasności i podpowiadamy najkorzystniejsze rozwiązania w oparciu o wieloletnią praktykę i doświadczenie procesowe.

W każdym sporze cywilnym warto powierzyć swoją sprawę
profesjonaliście.

Reprezentujemy Klientów w negocjacjach, przygotowujemy projekty umów i inne dokumenty, w tym dokumenty do Wydziału Ksiąg Wieczystych. Nadto prowadzimy postępowania sądowe – o zapłatę oraz w zakresie nieruchomości, w tym o zasiedzenie, ustanowienie służebności oraz o wydanie bądź zaprzestanie korzystania z rzeczy.

Twoje dane

Podając dane umożliwiasz kontakt zwrotny.


Treść wiadomości

Poniżej opisz problem lub zadaj pytanie, a niezwłocznie postaram się na nie odpowiedzieć.


Przed wysłaniem wiadomości zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności.

Radca Prawny
szymon wróbel

kancelaria radcy prawnego

Kancelaria w Rzeszowie

ul. J. Słowackiego 24/17A

TELEFON

+48 786 802 800

email

kontakt@kancelariawrobel.com

Strategie procesowe i reprezentacja

Reprezentacja procesowa​

Reprezentujemy naszych Mandantów w postępowaniach sądowych, arbitrażowych oraz mediacyjnych – w kraju i za granicą. Przygotowujemy i prowadzimy postępowania oraz bronimy interesów naszych Klientów, gdy występują jako pozwani lub inni uczestnicy postępowania. Zajmujemy się sprawami karnymi, cywilnymi, gospodarczymi i administracyjnymi. ​

Windykacja należności​

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów proponujemy kompleksową obsługę wierzytelności polegającą na monitoringu płatności, uzyskiwaniu tytułów sądowych i egzekucji. Uczestnictwo Kancelarii we wszystkich etapach dochodzenia należności zdecydowanie zwiększa możliwość szybkiego odzyskania pieniędzy.

Zostaw numer - oddzwonimy


Przed wysłaniem wiadomości zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności.