ul. J. Słowackiego 20/802
+48 786 802 800
kontakt@kancelariawrobel.com

Obsługa prawna

Obsługa prawna

Kancelaria świadczy obsługę osób fizycznych, spółek osobowych oraz kapitałowych. Oferujemy Państwu pomoc ad hoc, jak również stałą obsługę prawną przedsiębiorstwa, na którą składa się komplet dziedzin prawa, począwszy od prawa prywatnego - cywilnego i gospodarczego - po prawo publiczne - administracyjne, podatkowe i karne.

Oferta dla firm

Zapewniamy obsługę prawną firm, w ramach której mogą Państwo liczyć na doradztwo we wszelkich sprawach pojawiających się w codziennej działalności przedsiębiorstwa. Oferujemy pełen profesjonalizm poparty doświadczeniem i wysokimi standardami współpracy, przez co terminowo i sprawie rozwiązujemy przedstawione nam problemy prawne.

Wbrew obiegowej opinii zawarcie umowy na obsługę prawną nie jest kosztowne, a każda umowa zostaje dopasowana do potrzeb naszych Klientów. Dzięki zawartej umowie możecie Państwo w prowadzić własny biznes bez obaw o zmieniające się przepisy i skomplikowane interpretacje. W razie problemu służymy wsparciem i konkretnymi rozwiązaniami.

Zgodnie z wieloletnią praktyką, każdy z rządów tworzy ogrom nowego prawa, często w sposób wadliwy, wymuszający kolejne nowelizacje. Sejm w ubiegłym roku uchwalił 241 nowych ustaw. W stosunku do roku poprzedniego w zrosła ilość przepisów, które były przedłożeniem rządowym. Mimo rosnącej liczby nowych aktów prawnych, jednocześnie skracany jest czas konsultacji społecznych i okres potrzebny na dostosowanie się do nowych przepisów. Większość ustaw zawiera również uprawnienia dla ministrów do wydawania rozporządzeń, często  fundamentalnym znaczeniu dla stosowania prawa. W takich okolicznościach warto rozważyć, czy czas potrzebny na śledzenie zmian i ponoszenie ryzyka przeoczenia jest potrzebnym i ekonomicznie uzasadnionym kosztem.

Wszystkim Klientom oferujemy usługi doświadczonych prawników - radców prawnych i adwokatów - posiadających solidne przygotowanie merytoryczne wsparte wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu pomocy prawnej.

W zakresie oferty skierowanej do przedsiębiorców, Kancelaria zajmuje się sprawami obejmującymi sprawy:

  • ♦ prawa cywilnego
  • ♦ prawa gospodarczego
  • ♦ prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  • ♦ prawa autorskiego,
  • ♦ ochrony danych osobowych,
  • ♦ świadczenia usług na odległość i przepisów konsumenckich
  • ♦ prawa zamówień publicznych
  • ♦ prawa podatkowego
  • ♦ prawa karnego (karno-skarbowego)

W tych materiach udzielamy porad, sporządzamy projekty dokumentów, opinie prawne, a także reprezentujemy przed sądem i organami.

Dogodne warunki

Proponowane usługi obejmują zarówno stała pomoc prawną świadczoną na podstawie zawartej umowy rozliczanej wynagrodzeniem w formie ryczałtu lub godzinowo, jak i jednorazowe czynności zlecane ad hoc.

W ramach ryczałtu Klient nabywa stałą liczbę godzin za określoną stawkę, korzystniejszą niż w modelu stawki stricte godzinowej, jednakże niewykorzystane godziny nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy. W tym modelu przedsiębiorca określa ilość godzin jaka jest niezbędna do obsługi jego spraw i ma pełną kontrolę nad budżetem prawnym.

Drugi model to stawka godzinowa w oparciu o pracę konkretnych prawników kancelarii. W tym modelu sami Państwo decydujecie za co płacicie, poprzez określenie konkretnych spraw jakimi ma zająć się kancelaria. Miesięczne zestawienia pozwalają ocenić skuteczność pracy prawników przy jednoczesnym określeniu nakładu pracy na konkretne zagadnienia. Jest to najpopularniejszy model współpracy, który pozwala Kancelarii określić ilość i pracochłonność spraw, a przedsiębiorcy pozwala ocenić i utworzyć budżet obsługi prawnej, jednoczenie nie obciążając go w okresie gdy nie ma potrzeby korzystania z naszych usług.

Trzeci model to ryczałtowe rozliczenie konkretnych strategicznych spraw przedsiębiorcy. Ten model stosowany jest przy obsłudze konkretnych zagadnień gospodarczych i niestandardowych rozwiązań prawnych, które mają duży wpływ na działalność przedsiębiorcy. Kancelaria często potrafi dostrzec to, czego nie potrafi dostrzec personel przedsiębiorcy. Budżet złożonych projektów określany jest na zasadach ryczałtu za projekt, bądź za etapy projektu, co pozwala zarządzać zmianą i przebiegiem procesu.

Usługi świadczymy zarówno w siedzibie firmy, jak i w formie zdalnej współpracy - email, telefon, Skype - dostosowując się do potrzeb Klientów.

Stała obsługa prawna, to niższe koszty profesjonalnej pomocy prawnej w działalności każdej firmy. Ustalając wynagrodzenie w jej ramach, możemy zaproponować niższą stawkę godzinową lub pakiet godzin do wykorzystania w danym miesiącu. Godzina pracy prawnika w pakiecie jest tańsza niż przy innych formach rozliczeń, a stała pomoc prawna pozwala uniknąć wielu problemów prawnych. Uwzględniamy również rozmiar prowadzonej działalności zapewniając korzystne warunki nawet dla początkujących przedsiębiorców.

 

 
INNE DZIAŁY:
[maxbutton id="1"]
[maxbutton id="2"]
[maxbutton id="3"]
[maxbutton id="4"]
[maxbutton id="6"]
[maxbutton id="7"]
[maxbutton id="8"]
[maxbutton id="9"]
[maxbutton id="10"]
[maxbutton id="11"]
[maxbutton id="12"]
[maxbutton id="13"]
[maxbutton id="14"]

Zostaw numer - oddzwonimy


Przed wysłaniem wiadomości zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych zawartymi w Polityce Prywatności.